Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Koniczyna perska

Koniczyna perska (Trifolium resupinatum L.), zwana również skręconą, jest wartościową rośliną pastewną. Pochodząca z terenów dzisiejszego Iranu i Afganistanu koniczyna perska należy do roślin motylkowych drobnonasiennych. Różni się od podstawowych gatunków uprawnych z tej grupy (koniczyny czerwonej, koniczyny Michela,lucerny siewnej i mieszańcowej) zarówno cechami biologicznymi, jak i użytkowymi. Koniczyna perska jest ceniona jako roślina pastewna, ponieważ zawiera dużo białka i cennych wartości odżywczych, przy małej ilości suchej masy i niskiej zawartości surowego włókna.

Wymagania uprawowe koniczyny perskiej

Koniczyna perska osiąga 30-70 cm wysokości. Najlepiej rośnie na lekkich i świeżych glebach. Jest to roślina pochodząca ze strefy klimatu śródziemnomorskiego, dlatego też ma spore wymagania dotyczące wilgotności, temperatury i nasłonecznienia. Ze względu na to, że płytko się zakorzenia, dużym zagrożeniem jest dla niej susza. Zaletą koniczyny perskiej jest intensywny wzrost i rozmnażanie. Podczas jednego sezonu można zebrać do 4 pokosów koniczyny.

Oferujemy koniczynę perską w opakowaniach 100 kg, 1 kg oraz 0,5 kg. Gwarantujemy, że oferowane przez nas nasiona rolnicze spełniają najwyższe standardy jakości obowiązujące w Unii Europejskiej. 
Zapraszamy do współpracy!

Opakowania:

100 kg, 0,5 kg, 1 kg

Norma wysiewu:
10 kg/ha
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe