Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Blog

Czym charakteryzują się mieszanki traw ekologicznych?

Lipiec 19, 2021

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne są działania pro-ekologiczne. Nasza dbałość o Matkę Naturę przekłada się bezpośrednio na nasze zdrowie i jakość życia. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularniejsze stało się ekologiczne rolnictwo i hodowla zwierząt. Co za tym idzie, bardziej pożądane stały się również ekologiczne mieszanki traw. Czym one są? Do czego służą? Dlaczego wyróżniają się na tle innych mieszanek? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Co trzeba wiedzieć o mieszankach traw?

Czerwiec 10, 2021

Trawnik jest tym elementem wykończenia przestrzeni, która dodaje jej uroku. Betonowe wykończenia na dłuższą metę są męczące i sprawiają, że nie czujemy się dobrze w takiej przestrzeni. Pięknie rosnąca trawa jest dokładnie tym, czego potrzeba, nie tylko ze względów estetycznych.

Więcej

Dlaczego warto postawić na kwalifikowany materiał siewny?

Maj 11, 2021

W Polsce kwalifikowany materiał siewny, nazywany po prostu kwalifikatem, wciąż nie stanowi nawet 25% wybieranych przez rolników nasion. Zazwyczaj nie decydują się oni na zakup kwalifikatu ze względu na jego wyższą cenę, która nie wydaje się wygórowana dla rolników z Danii, czy Włoch. W lepiej rozwiniętych krajach kwalifikowany materiał siewny wykorzystywany jest niemal na wszystkich polach uprawnych. Tamtejsi rolnicy traktują zakup kwalifikatu nie jako wydatek, ale jako swego rodzaju inwestycję, która zwróci się po żniwach. Dlaczego warto postawić na nasiona z certyfikatem? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Na czym polega kontraktacja nasion traw i zbóż?

Kwiecień 1, 2021

Specyfiką produkcji rolnej, a zwłaszcza prowadzenia wszelkiego rodzaju upraw, jest ściśle uzależniony od warunków zewnętrznych i długotrwały cykl produkcyjny. W przypadku rolnictwa wszystkie czynności muszą więc być planowane z dużym wyprzedzeniem, co może rodzić wiele przeszkód związanych z koniecznością przewidywania koniunktury i zapotrzebowania na konkretne plony.

Więcej

Czym charakteryzuje się koniczyna Michela Fixation?

Marzec 27, 2021

Koniczyna Michela znana jest przede wszystkim ze swoich doskonałych właściwości paszowych, a także wysokiej plenności (zwłaszcza w okresach wysokiej wilgotności). Pochodzi z północno-wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, jednak również i w naszym kraju może być z powodzeniem uprawiana. Jakimi właściwościami się wyróżnia?

Więcej

Co trzeba wiedzieć o koniczynie?

Luty 1, 2021

Popularna w Polsce koniczyna jest rośliną występującą w ponad 200 gatunkach prawie na całym świecie. Można ją spotkać zarówno na łąkach, jak i na klifach, wydmach i stepach. Niektóre jej gatunki są cenione w gospodarce przede wszystkim ze względu na właściwości odżywcze oraz korzystne oddziaływanie na glebę. Koniczyna jest także rośliną miododajną i leczniczą.

Więcej