Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Blog

Jakie odmiany są zbóż jarych?

Październik 14, 2021

Zboża są jednym z głównych składników podczas produkcji w branży spożywczej. W związku z ich licznym zastosowaniem są one chętnie uprawiane. W Polsce spotkać można zboża ozime, które, aby rozkwitnąć, potrzebują niskich temperatur, dlatego muszą „przeleżeć” zimę oraz zboża jare. Te z kolei wysiewa się wiosną na przełomie marca i kwietnia, aby w krótkim czasie korzystać z plonów. Jakie są rodzaje zbóż jarych? Na co zwrócić uwagę podczas ich uprawy?

Więcej

Jaka mieszanka traw sprawdzi się na łąkach i pastwiskach?

Wrzesień 16, 2021

Łąki i pastwiska mogą być dzikie, czyli pozbawione ingerencji człowieka. Są też jednak w stanie być wspomagane poprzez działalność rolników, leśników czy też sadowników. Dzięki odpowiednio podjętym aktywnościom sposobne staje się doprowadzenie zielonych terenów do pożądanego stanu. Jeżeli zostaje on osiągnięty, łąki i pastwiska ładniej się prezentują i lepiej służą.

Więcej

Jaka mieszanka traw będzie dobra na kiszonkę?

Sierpień 4, 2021

Na jakość sianokiszonki w praktyce wpływa wiele czynników, od sposobu koszenia, przez sposób zakiszania, aż po kwestię taką jak to, jaka mieszanka traw została zasiana. Jak dobrać tę ostatnią, aby jakość kiszonki była możliwie jak najwyższa?

Więcej

Czym charakteryzują się mieszanki traw ekologicznych?

Lipiec 19, 2021

Coraz więcej osób ma świadomość tego, jak ważne są działania pro-ekologiczne. Nasza dbałość o Matkę Naturę przekłada się bezpośrednio na nasze zdrowie i jakość życia. Nic więc dziwnego, że w ostatnich latach popularniejsze stało się ekologiczne rolnictwo i hodowla zwierząt. Co za tym idzie, bardziej pożądane stały się również ekologiczne mieszanki traw. Czym one są? Do czego służą? Dlaczego wyróżniają się na tle innych mieszanek? O tym wszystkim opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Co trzeba wiedzieć o mieszankach traw?

Czerwiec 10, 2021

Trawnik jest tym elementem wykończenia przestrzeni, która dodaje jej uroku. Betonowe wykończenia na dłuższą metę są męczące i sprawiają, że nie czujemy się dobrze w takiej przestrzeni. Pięknie rosnąca trawa jest dokładnie tym, czego potrzeba, nie tylko ze względów estetycznych.

Więcej

Dlaczego warto postawić na kwalifikowany materiał siewny?

Maj 11, 2021

W Polsce kwalifikowany materiał siewny, nazywany po prostu kwalifikatem, wciąż nie stanowi nawet 25% wybieranych przez rolników nasion. Zazwyczaj nie decydują się oni na zakup kwalifikatu ze względu na jego wyższą cenę, która nie wydaje się wygórowana dla rolników z Danii, czy Włoch. W lepiej rozwiniętych krajach kwalifikowany materiał siewny wykorzystywany jest niemal na wszystkich polach uprawnych. Tamtejsi rolnicy traktują zakup kwalifikatu nie jako wydatek, ale jako swego rodzaju inwestycję, która zwróci się po żniwach. Dlaczego warto postawić na nasiona z certyfikatem? O tym opowiemy w dzisiejszym wpisie.

Więcej