Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Blog

Na czym polega kontraktacja nasion traw i zbóż?

Kwiecień 1, 2021

Specyfiką produkcji rolnej, a zwłaszcza prowadzenia wszelkiego rodzaju upraw, jest ściśle uzależniony od warunków zewnętrznych i długotrwały cykl produkcyjny. W przypadku rolnictwa wszystkie czynności muszą więc być planowane z dużym wyprzedzeniem, co może rodzić wiele przeszkód związanych z koniecznością przewidywania koniunktury i zapotrzebowania na konkretne plony.

Więcej

Czym charakteryzuje się koniczyna Michela Fixation?

Marzec 27, 2021

Koniczyna Michela znana jest przede wszystkim ze swoich doskonałych właściwości paszowych, a także wysokiej plenności (zwłaszcza w okresach wysokiej wilgotności). Pochodzi z północno-wschodniej części basenu Morza Śródziemnego, jednak również i w naszym kraju może być z powodzeniem uprawiana. Jakimi właściwościami się wyróżnia?

Więcej

Co trzeba wiedzieć o koniczynie?

Luty 1, 2021

Popularna w Polsce koniczyna jest rośliną występującą w ponad 200 gatunkach prawie na całym świecie. Można ją spotkać zarówno na łąkach, jak i na klifach, wydmach i stepach. Niektóre jej gatunki są cenione w gospodarce przede wszystkim ze względu na właściwości odżywcze oraz korzystne oddziaływanie na glebę. Koniczyna jest także rośliną miododajną i leczniczą.

Więcej

Jak uprawiać facelię błękitną?

Styczeń 26, 2021

Facelia błękitna ze względu na swój przyjemny wygląd była kiedyś uprawiana jako roślina ozdobna. Nie to jest dziś jednak jej głównym przeznaczeniem. Wykorzystywana jest ona przede wszystkim w celu produkcji miodu oraz jako roślina poplonowa.

Więcej

Jakie zalety posiada sorgo Buffalo Grain?

Styczeń 20, 2021

Sorgo to zboże, które nie występuje naturalnie na terenie Europy Środkowej. Pochodzi ono z Afryki, skąd najpierw rozprzestrzeniło się na Bliski Wschód, a następnie trafiło do takich krajów azjatyckich jak Indie i Chiny. Sorgo jest szczególnie popularne w Stanach Zjednoczonych. Stanowi tam jedno z najchętniej uprawianych zbóż.

Więcej

Jaką formę jęczmienia wybrać – ozimą czy jarą?

Styczeń 15, 2021

Jęczmień to jedno z najpopularniejszych zbóż w Polsce. Każdego roku wielu rolników decyduje się na jego zasianie. Zanim rozpocznie się uprawę, trzeba sobie jednak zadać jedno zasadnicze pytanie ‒ na jaką odmianę jęczmienia się zdecydować? Istnieje bowiem wiele typów tego zboża, spośród których każdy cechuje się nieco innymi właściwościami.

Więcej