Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Blog

Jak uprawiać kostrzewę trzcinową?

Październik 19, 2022

Kostrzewa trzcinowa jest jedną z najpopularniejszych traw uprawnych w całej Europie. Nic w tym dziwnego, w końcu jej uprawa jest bardzo łatwa i zwykle przynosi niesamowite efekty. Tylko właśnie – jak uprawiać kostrzewę trzcinową, aby uzyskać dobre plony? Tym tematem zajmiemy się w dzisiejszym wpisie.

Więcej

Gdzie najbardziej sprawdzi się kostrzewa czerwona?

Sierpień 19, 2022

Dobrze zaplanowane tereny zielone, z ciekawymi nasadzeniami, pełnią wiele ważnych funkcji. Na rynku dostępne są dziś rośliny idealne do tworzenia oryginalnych trawników, uzupełniania klombów czy wolnych przestrzeni w ogrodach. Kostrzewa czerwona zyskuje na popularności dzięki niewielkim wymaganiom i prostocie uprawy. Gdzie można ją spotkać najczęściej? Do czego warto ją wykorzystać?

Więcej

Dlaczego wiechlina tak dobrze nadaje się na łąki i pastwiska?

Lipiec 29, 2022

Jedną z najcenniejszych traw użytkowych, którą spotkać można na obrzeżach lasów, na polanach, w rowach i na nasypach, a także na łąkach i pastwiskach jest wiechlina. Pojawia się najczęściej na glebach przepuszczalnych, w których znajduje się dość duża ilość azotu i fosforu, ale tak naprawdę nie ma jakiś ogromnych wymagań co do warunków upraw. Jakie są jej właściwości?

Więcej

Jakie są zalety ekologicznych mieszanek traw?

Lipiec 29, 2022

Ekologia z całą pewnością cieszy się coraz większą popularnością na świecie, wiele osób dostrzega ją również w Polsce. Jednak proekologiczne zachowania i uprawy nie będą możliwe bez takich właśnie nasion i dotyczy to również trawy. Takie rolnictwo nie jest uznawane za bardzo wydajne, jednak pozwala na uzyskanie zdecydowanie bardziej wartościowych produktów, które nie powodują degradacji gleby. A co wyróżnia ekologiczną trawę?

Więcej

Na czym polega kontraktacja nasion?

Czerwiec 17, 2022

Kontraktacja nasion jest umową, którą wykorzystują firmy branży rolniczej. Co jednak dokładnie obejmuje to pojęcie? Serdecznie zachęcamy do lektury i dowiedzenia się więcej na ten temat.

Więcej

Jakie wymagania siewne mają buraki pastewne?

Maj 2, 2022

Buraki pastewne wracają do łask w rolnictwie. Jest to roślina o charakterystycznym, grubym i mięsistym korzeniu. Wywodzi się z buraka zwyczajnego. Jest zaliczany do pospolitych roślin uprawnych. Burak pastewny najlepiej plonuje w rejonach o wysokiej sumie opadów atmosferycznych, ale bardzo dobrze rośnie na słabych glebach, nawet V klasy. Musi to być jednak gleba o głębokim podglebiu i słabo przepuszczalnym podłożu. Jak zadbać o to, żeby buraki dobrze rosły?

Więcej