Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Żyto jare Bojko

Żyto jare Bojko to jedyna odmiana żyta jarego zarejestrowana w Krajowym rejestrze odmian. Jest to odmiana przewódkowa, co oznacza, że można ją wysiewać zarówno jesienią, jak i wiosną. Dzięki odpowiednim genom rośliny zasiane jesienią są w stanie przezimować. Żyto Bojko doskonale sprawdza się zarówno na ziarno, jak i na sianokiszonkę. Ziarno zawiera wysoką zawartość białka na poziomie do ok. 15%. Żyto jare Bojko cechuje wysoka odporność na sporysz oraz na choroby grzybowe, takie jak mączniak prawdziwy zbóż, rdza brunatna czy rynchosporioza, co sprawia, że z powodzeniem może być wykorzystywane w uprawach ekologicznych. Do zalet odmiany Bojko zaliczyć można również obfite plony - tym większe, im wcześniej zostanie wykonany zasiew.

Wymagania uprawowe żyta Bojko

Wymagania uprawowe żyta Bojko nie są wysokie. Dzięki niewielkim wymaganiom glebowym, żyto może być uprawiane na słabszych glebach, choć daje wówczas niższe plony. W porównaniu z innymi zbożami jarymi, żyto jare Bojko jest mniej wrażliwe na suszę i lepiej znosi niedobory wody.

Jeśli chcieliby Państwo dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas nasionach żyta jarego Bojko, zapraszamy do kontaktu. Zapewniamy kwalifikowany materiał siewny spełniający rygorystyczne normy jakości Unii Europejskiej.

Opakowania:
Norma wysiewu:
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe