Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Facelia błękitna

Facelia błękitna to roślina roczna z rodziny faceliowatych pochodzących z Kalifornii. Jest znana z piękna i miododajności, czym wabi pszczoły, trzmiele i motyle. Charakteryzuje się krótkim okresem wegetacyjnym, wynoszącym ok. 90-100 dni w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Roślina jest odporna na szkodniki i choroby, ogranicza również występowanie w glebie mątwika burakowego. Zapobiega wzrostowi chwastów jedno- i dwuliściennych.

Charakteryzuje się wzniesioną łodygą, która dorasta do wysokości 30-70 cm i jest szorstko owłosiona wraz z liśćmi. Kwiaty są zebrane w skrętki, natomiast korona jest zrosłopłatkowa, lejkowata i niebieskofioletowa. Facelie błękitne nie tylko wabią owady zapylając, ale również przyciągają ludzkie spojrzenie. Uzyskanie wysokich plonów zależy od rozwoju warunków atmosferycznych w trakcie sezonu wegetacyjnego.

Czym charakteryzuje się uprawa facelii błękitnej?

Okres wegetacji facelii błękitnej trwa około 100 dni. Najczęściej wschodzi już po 8 dniach, natomiast zakwita po 50 dniach od daty wysiewu. Okres kwitnienia wynosi 5 tygodni. Można ją siać w różnych terminach. Nie wymaga pielenia ani oprysków preparatami ochrony roślin i ze względu na krótki okres wegetacji może być wykorzystywana jako przedplon lub poplon letni.

Uprawa facelii błękitnej nie powinna sprawiać żadnych większych problemów. Roślina wprawdzie najlepiej czuje się na stanowisku słonecznym oraz na żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, ale urośnie niemal na każdej, nawet dość ubogiej glebie ogrodowej. Sporo wilgoci i ciepła wymaga w początkowym okresie wzrostu, później jednak dobrze znosi suszę i chłody, a nawet niewielkie przymrozki (do ok. -5°C).

Opakowania:

10kg

Norma wysiewu:
10 kg/ha
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe