Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Kupkówka pospolita

Kupkówka pospolita (Dactylis glomerata), nazywana również rajgrasem niemieckim, to obok kostrzewy łąkowej, jedna z najczęściej występujących traw w Polsce. Jest to również trawa uprawna, będąca wartościową rośliną pastewną. Liście kupkówki są bogate w białka i składniki mineralne, takie jak potas, fosfor, wapń, czy krzem, dzięki czemu stanowią doskonałą bazę na paszę dla zwierząt hodowlanych. Najpopularniejszymi odmiany trawy kupkówki są:

  • Tukan

  • Amera

  • Krysta

Warunki uprawowe kupkówki pospolitej

Kupkówka pospolita jest trawą wieloletnią o dobrej zimotrwałości. Nie ma wysokich wymagań glebowych, jednak na glebach słabych rozwija się bardzo słabo. Trawa preferuje gleby umiarkowanie wilgotne, przepuszczalne, żyzne i bogate w składniki pokarmowe (szczególnie azot i potas). W jednym sezonie można zebrać do trzech pokosów kupkówki, a ostatni pokos wykonuje się na przełomie sierpnia i września.

W naszej ofercie znajdą Państwo trawę kupkówkę w opakowaniu 100 kg, Zapewniamy kwalifikowany materiał siewny najwyższej jakości, zgodny z obowiązującymi normami. Zachęcamy do poznania szczegółów naszej oferty oraz do kontaktu. Chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Opakowania:

100 kg

Norma wysiewu:
12 kg/ha
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe