Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Kostrzewa łąkowa

Kostrzewa łąkowa (łac. Festuca pratensis) występuje pospolicie na terenie całego kraju, głównie na polanach i łąkach. Jest uważana za jedną z najlepszych traw pastewnych i  bardzo często wchodzi w skład mieszkanek łąkowo-pastwiskowych. Trawa jest odporna na spasanie i zachowuje swoje  wartości odżywcze również w sianie. Ze względu na swoje właściwości doskonale sprawdza się na łąkach, pastwiskach, ale także przy utrzymaniu trawników na terenach miejskich.

Wymagania uprawowe kostrzewy łąkowej

Kostrzewa łąkowa znajduje się w rejestrze roślin rolniczych Unii Europejskiej. Jest trawą wieloletnią o silnie rozwiniętym systemie korzeniowym, sięgającym nawet 120 cm w głąb profilu glebowego. Najlepiej rośnie na glebach wilgotnych i żyznych, takich jak mady, gleby brunatne, czarnoziem. Cechuje ją wysoka odporność na zimno, choć przy bardzo niskich temperaturach może wymarznąć. Kostrzewa łąkowa źle znosi suszę oraz zacienienie.

Zachęcamy do zakupu nasion kostrzewy łąkowej. Materiał siewny oferowany przez naszą firmę spełnia najwyższe standardy obowiązujące na terenie Unii Europejskiej. Zapraszamy do współpracy!

Opakowania:

1000 kg

Norma wysiewu:
10 kg/ha
ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe