Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

(+48) 63 272 04 03

agronas@agronas.pl

Mieszanki poplonowe idealne na zazielenienie

Dodano: 2018-06-20

Utrzymaj swoją glebę na wysokim poziomie! Zadbaj o wzbogacenie płodozmianu z naszymi mieszankami poplonowymi, które pomogą poprawić warunki rozwoju dla roślin następczych i strukturę gleby.


zdjęcie kategorii
  • Mieszanka pod okopowe (nicieniobójcza)

Mieszanka przystosowana do płodozmianu w uprawie roślin okopowych w szczególności buraków i ziemniaków. Obecność w składzie rzodkwi i gorczycy sprawia, że mieszanka ma bardzo dobre właściwości nicieniobójcze a zawartość łubinu gorzkiego w dużym stopniu zmniejsza porażenie rdzawą plamistością miąższu w uprawie zimniaka. Dobrane gatunki w mieszance w znacznym stopniu poprawiają strukturę gleby poprzez głębokie korzenie a duża ilość masy zielonej po przyoraniu wzbogaca glebę w próchnicę.

Ilość wysiewu 50-70kg/ha

Skład mieszanki: Rzodkiew oleista- 30% , Łubin gorzki- 20%, Gorczyca mątwikobójcza- 15%, Wyka jara- 10%, Koniczyna aleksandryjska- 10%, Owies- 15%

 

  • Mieszanka uniwersalna szybko zazieleniająca na przyoranie

Mieszanka szybko rosnąca zmniejszająca zachwaszczenie i wytwarzająca w krótkim czasie dużo masy zielonej, która po przyoraniu wzbogaca glebę w próchnicę. Zawarte w niej składniki poprawiają strukturę gleby i jej fitosanitarny stan zmniejszając porażenie przez choroby i szkodniki.

Ilość wysiewu 25-40 kg/ha                                  

Skład mieszanki: Rzodkiew oleista- 40%, Gorczyca biała- 35%, Gryka- 25%

 

  • Mieszanka strączkowo- zbożowa

Mieszanka międzyplonowa podnosząca w dużym stopniu plon rośliny następczej poprzez dostarczenie warstwie uprawnej dużej ilości azotu a dobrze rozwinięty system korzeniowy roślin bobowatych (motylkowych) pozwala udostępnić ze związków organicznych trudno dostępny często dla roślin zbożowych fosfor. Mieszanka charakteryzuje się bardzo wartościową zieloną masą z dużą zawartością białka, którą można przeznaczyć jako zieloną karmę dla zwierząt jak również na przyoranie zwiększając tym samym zawartość próchnicy w warstwie ornej.

Ilość wysiewu 140-170 kg/ha

Skład mieszanki: Bobik- 15%, Wyka siewna- 10%, Groch siewny- 20%, Łubin wąskolistny- 20%, Owies- 20%, Jęczmień- 15%

 

  • Mieszanka pod zboża i kukurydzę

Mieszanka międzyplonowa uniwersalna, poprawiająca strukturę gleby i przyswajająca azot dzięki udziałowi roślin motylkowych. Z powodzeniem nadająca się do uprawy przed jesiennymi zasiewami jak i pozostawienia na wymarzający poplon jako mulcz bez orki przed uprawa roślin jarych następnego roku co w znacznym stopniu ogranicza koszty uprawy.

Ilość wysiewu 40-60 kg/ha

Skład mieszanki: Facelia błękitna- 15%, Groch pastewny- 20%, Gryka- 10%, Koniczyna aleksandryjska- 5%, Seradela- 10%, Wyka siewna jara- 15%, Rzodkiew oleista- 20%, Rzepa pastewna- 5%.

 

ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski

Piotr Pińkowski

Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik

Sebastian Szczesiak

przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski

Dariusz Malinowski

Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski

Michał Gawroński

Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski

Marta Węcławek

mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski

Bartosz Graczyk

Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe