Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

(+48) 63 272 04 03

agronas@agronas.pl

Mieszanki poplonowe idealne na zazielenienie

Dodano: 2018-06-20

Utrzymaj swoją glebę na wysokim poziomie! Zadbaj o wzbogacenie płodozmianu z naszymi mieszankami poplonowymi, które pomogą poprawić warunki rozwoju dla roślin następczych i strukturę gleby.


zdjęcie kategorii
  • Mieszanka pod okopowe (nicieniobójcza)

Mieszanka przystosowana do płodozmianu w uprawie roślin okopowych w szczególności buraków i ziemniaków. Obecność w składzie rzodkwi i gorczycy sprawia, że mieszanka ma bardzo dobre właściwości nicieniobójcze a zawartość łubinu gorzkiego w dużym stopniu zmniejsza porażenie rdzawą plamistością miąższu w uprawie zimniaka. Dobrane gatunki w mieszance w znacznym stopniu poprawiają strukturę gleby poprzez głębokie korzenie a duża ilość masy zielonej po przyoraniu wzbogaca glebę w próchnicę.

Ilość wysiewu 50-70kg/ha

Skład mieszanki: Rzodkiew oleista- 30% , Łubin gorzki- 20%, Gorczyca mątwikobójcza- 15%, Wyka jara- 10%, Koniczyna aleksandryjska- 10%, Owies- 15%

 

  • Mieszanka uniwersalna szybko zazieleniająca na przyoranie

Mieszanka szybko rosnąca zmniejszająca zachwaszczenie i wytwarzająca w krótkim czasie dużo masy zielonej, która po przyoraniu wzbogaca glebę w próchnicę. Zawarte w niej składniki poprawiają strukturę gleby i jej fitosanitarny stan zmniejszając porażenie przez choroby i szkodniki.

Ilość wysiewu 25-40 kg/ha                                  

Skład mieszanki: Rzodkiew oleista- 40%, Gorczyca biała- 35%, Gryka- 25%

 

  • Mieszanka strączkowo- zbożowa

Mieszanka międzyplonowa podnosząca w dużym stopniu plon rośliny następczej poprzez dostarczenie warstwie uprawnej dużej ilości azotu a dobrze rozwinięty system korzeniowy roślin bobowatych (motylkowych) pozwala udostępnić ze związków organicznych trudno dostępny często dla roślin zbożowych fosfor. Mieszanka charakteryzuje się bardzo wartościową zieloną masą z dużą zawartością białka, którą można przeznaczyć jako zieloną karmę dla zwierząt jak również na przyoranie zwiększając tym samym zawartość próchnicy w warstwie ornej.

Ilość wysiewu 140-170 kg/ha

Skład mieszanki: Bobik- 15%, Wyka siewna- 10%, Groch siewny- 20%, Łubin wąskolistny- 20%, Owies- 20%, Jęczmień- 15%

 

  • Mieszanka pod zboża i kukurydzę

Mieszanka międzyplonowa uniwersalna, poprawiająca strukturę gleby i przyswajająca azot dzięki udziałowi roślin motylkowych. Z powodzeniem nadająca się do uprawy przed jesiennymi zasiewami jak i pozostawienia na wymarzający poplon jako mulcz bez orki przed uprawa roślin jarych następnego roku co w znacznym stopniu ogranicza koszty uprawy.

Ilość wysiewu 40-60 kg/ha

Skład mieszanki: Facelia błękitna- 15%, Groch pastewny- 20%, Gryka- 10%, Koniczyna aleksandryjska- 5%, Seradela- 10%, Wyka siewna jara- 15%, Rzodkiew oleista- 20%, Rzepa pastewna- 5%.

 

ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Sylwia Rybińska

Renata Jaskuła

Spec.ds. import / export

 Dane kontaktowe
Lidia Żurawik

Lidia Żurawik

mł.specjalista ds. handlowych

 Dane kontaktowe
Dariusz Malinowski

Dariusz Malinowski

Kierownik działu handlowego

 Dane kontaktowe
Michał Gawroński

Michał Gawroński

Przedstawiciel handlowy

 Dane kontaktowe
Michał Gawroński

Marta Węcławek

mł. specjalista ds. handlowych

 Dane kontaktowe
Michał Gawroński

Bartosz Graczyk

Przedstawiciel handlowy

 Dane kontaktowe