Agronas Sp. Z o.o.

ul. Żeromskiego 83, 62-600 Koło

Renowacja trawnika po zimie. Jak przywrócić go do życia?

Dodano: 2016-05-19

Trawnik nie zawsze wygląda efektownie, szczególnie po zimie. Wiele czynników może wpłynąć na zły wygląd trawnika np. nieodpowiednio dobrana mieszanka, zlokalizowanie trawnika w dużym cieniu, wymoknięcie przez długo zalegającą wodę lub śnieg, niewłaściwie wykonany zabieg nawożenia lub usuwania chwastów, nadmierne wydeptanie. Darń może być również uszkodzona przez choroby. W celu przywrócenia świetności trawnika należy przeprowadzić jego renowację.


zdj?cie kategorii

Renowacje można przeprowadzić na różne sposoby. Pierwszą z nich to pełna uprawa. Stosowana jest głównie na niewielkim obszarze tam gdzie trawnik został zupełnie zniszczony. Pierwszy etap to przekopanie wybranego miejsca na głębokość około 25 cm i wysiew nawozu. Najlepszy termin do przeprowadzenia tego zabiegu to jesień. Następnie dobieramy odpowiednią mieszankę traw, która będzie pasować do reszty trawnika. Wysiew trawy najlepiej przeprowadzić na wiosnę. Nasiona przykryć warstwą torf oraz piasku i obficie podlać.

Innym sposobem na renowację trawnika jest podsiew. Zabieg ten polecany jest szczególnie, gdy zależy nam na poprawie wyglądu całej powierzchni trawy. Najpierw przycinamy trawnik bardzo nisko – na wysokość około 2,5 cm. Następnie poruszamy wierzchnią warstwę ziemi poprzez grabienie. Na tak przygotowaną powierzchnie wysiewamy nasiona. Następnie przykrywamy je mieszaniną torfu z piaskiem, zasilamy nawozem wieloskładnikowym, wałujemy powierzchnię i pamiętamy o regularnym podlewaniu.

ekipa

Dział handlowy naszej firmy

Piotr Pińkowski
Piotr Pińkowski Spec.ds. import/export
 Dane kontaktowe
Lidia ?urawik
Sebastian Szczesiak przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Michał Gawroński
Dariusz Malinowski Kierownik działu handlowego
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Michał Gawroński Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Marta Węcławek mł. specjalista ds. handlowych
 Dane kontaktowe
Micha� Gawro?ski
Bartosz Graczyk Przedstawiciel handlowy
 Dane kontaktowe